Utmärkelse...1
två utmärkelser..
Kan detta vara sant...frågar jag mig?!
Ja ...jo jag har läst o läst o det verkar vara
just sant..
Himmel...vad glad jag blir.... massor av värme sänder jag till
Helena och Sickan ...
Den första här..

Gold Card har jag då fått av Helena...tack... min goda goda vän..
The rules of the award:
1. Only 5 people allowed.
2. 4 have to be dedicated followers of your blog.
3. one has to be someone new or recently new to your blog and live in another part of the world.
4. you must link back to whoever gave you the
Quite simple really it is a way of saying thank you to those who take time out for wonderful comments to boost your day
Av alla trogna följeslagare väljer jag dessa som står mig väldigt nära...
Mia för hennes sköna sätt och för att vi förstår varandra kolossalt bra..
Maggan för hennes så vänskapliga sätt att skriva ...med sådan värme att den bara strålar ut ur skärmen.
Inger för hennes sköna sätt att skildra livet och för alla tänkvärda ord.. en god vän..
Lissen för att jag får gå med henne på hennes promenader .. som hon med närvaro berättar om ...vi gillar samma saker liksom..
3.
Så väljer jag att skänka ett Wild Card.. Gold Card till
anneli
Som är en ny.. underbart galen bekantskap.
Hon underhåller mig på ett makalöst sätt.
Kommenterar generöst o härligt..
Jag är så glad att hon kommit in
i mitt bloggliv.
Ojsan....här regnar det utmärkelser......
Jätteroligt...det värmer så gott.....
Det känns konstigt att läsa snälla ord om en själv...rodnar nästan.
Tack så mycket min kära goa bloggis!!!!!
Kram
Margaretha
Men ooo så galet glad jag blir över dina snälla ord! Så här..... på en torsdag förgyller du min dag!
Ger mej inspiration att fortsätta mina promenader med dej vid min sida. Hoppas att det är fler bloggvänner som vill ströva med oss mot nya äventyr!!!
Kramen
Whiiiiiieeee - jag ett Wild Card!!! Och så roligt och så härligt att jag gör dig glad!! Kul, kul, wow, tjohoooo....Ser du mig hoppa Pippi Långstrump steg här i köket :) Jipppiii - det är härligt med nya bekantskaper!!!
Men ååååå...blygs
Vad man blir glad, eller hur? Så där varmt i hjärtat, nära magen, nästan så det bubblar i en..hmmm, ja nu menar jag inte SÅN'T bubbel i magen utan skönbubbel :-)
Jag har skrivit det förr och gör det igen, du och din blogg är ett livselixir för många av oss här ute i cybern, så du är värd allt du kan få i utmärkelser! Stor kram och ett stort tack till dig!
